5 Kişinin 7. Kattan Atlamasının Ardında Komplo Teorisi Çıktı

2022 yılının mart ayında aynı aileden beş kişi, bir binanın yedinci katındaki balkondan aşağı atlamıştı. Aileden dört kişi yaşamını yitirirken bir kişi kurtulmuştu. Polisin bir yıldır yürüttüğü soruşturmanın ardından, ailedeki yetişkinlerin olayı tasarladığı ortaya çıktı. 

Ailenin toplu intihardan önce Fransa’dan İsviçre’ye yerleştiği öğrenildi.

Olayda ağır yaralanan bir erkek çocuğu tedavisinin ardından iyileşti. Kurtulan çocuğun olayın gerçekleştiği güne dair hiçbir şey hatırlamadığı aktarıldı. 

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, soruşturma kapsamında ailenin evini arayan ve elektronik cihazlarını inceleyen polis, olayın gerçekleşmesinde aile üyeleri haricinde herhangi bir dış müdahale olmadığını söylüyor.

Polis yetkilileri, toplu intiharın dikkatlice planlandığını ve hatta provasının yapıldığını belirtiyor.

Yetkililer anne ve ikiz kardeşinin komplo ve hayatta kalma teorilerine inandıklarını ve bir süredir toplumdan uzaklaştıklarını belirtiyor.

Soruşturma sırasında polis, ailenin evinde özenle depolanan gıda, ilaç ve hijyen malzemeleri buldu. Aile nadiren dışarı çıkıyordu ve çocuklar evde eğitiliyordu.

Polis yetkilileri, iki kadının hükümete ve yerel yetkililere karşı şüpheleri olduğunu ve çocuklarını dünyanın düşmanca bir yer olduğuna inandıracak şekilde büyüttüklerini söylüyor.

Öte yandan yetkililer hayatta kalan erkek çocuk için mahremiyet çağrısında bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*