Sarıgül: Seçimden sonra ittifaklar dağılacak

TDP Genel Başkanı Sarıgül, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yürütülen çalışmalara ilişkin eleştirilerde bulundu.

Depremzedelerin zor şartlarda hayata tutunmaya çalıştığını savunan Sarıgül, “Bölgede sorunlar devam ediyor ama deprem gündemden düşüyor. Türkiye Değişim Partisi olarak depremzede vatandaşlarımızı unutmadık, unutturmayacağız.” diye konuştu.

NATO’nun, ABD’nin zorlamasıyla genişlediği görüşünü paylaşan Sarıgül, şöyle devam etti:

“NATO genişledikçe yeni riskler ortaya çıkıyor. Yeni risk ve tehditler de silah satışını arttırıyor. Dünya barışı için bir numaralı tehdit ABD’dir. TBMM, geçen hafta Finlandiya’nın NATO’ya girmesine onay verdi. TBMM’nin 1 Mart tezkeresinde olduğu gibi ABD’ye karşı dik durması lazımdı. Ülkemizdeki Suriyeliler, NATO üyesi ülkeler arasında paylaşılmadan, Finlandiya’nın NATO’ya girmesine izin vermemeliydi.”

En düşük emekli maaşının 10 bin lira olması gerektiğini belirten Sarıgül, diğer emeklilere de aynı oranda zam yapılmasının önemine vurgu yaptı.

Mustafa Sarıgül, siyasette ittifaklara ilişkin görüşlerini, şu sözlerle dile getirdi:

“Hangi ittifak kazanırsa kazansın, seçimlerden sonra ittifak siyasetinin sona ereceğine inanıyorum. 14 Mayıs seçim sonuçları birkaç yıl içinde yeni seçimlere neden olabilir. Türkiye Değişim Partisi olarak çizgimizi bozmadan, vatan, bayrak, hudut birliği diyerek yolumuza devam edeceğiz. Bu seçimlerde ülkemiz, milletimiz ve Cumhuriyetimiz için en doğrusunu yapacağız.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir