THY depremzedeleri işe alacak: Son başvuru tarihi 27 Nisan

THY, Maraş depremleri sonrası depremzede olanlar için iş ilanı yayınladı. Buna göre, depremden etkilenen illerde kendisi veya birinci dereceden yakını ‘afetzede’ olarak değerlendirilen adaylar başvuru yapabilecek.

11 İLDEN BAŞVURU ALINACAK

THY’nin iş ilanında başvuru koşullarıyla ilgili şu ifadelere yer verildi: “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. 1 Ocak 1988 ve 31 Aralık 2003 arasında doğmuş olmak. En az lise mezunu olmak. İngilizce bilmek. Daha önce THY AO veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak.”

İlana, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’na göre depremlerden etkilenen iller olarak kabul edilen Maraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Antep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Urfa ve Elazığ’da kendisi ve/veya 1. dereceden yakını (anne, baba, kardeş eş ya da çocuk) ‘afetzede’ olarak değerlendirilen adaylar başvuru yapabilecek.

Başvuruların 27 Nisan Perşembe günü saat 16.00’a kadar alınacağı ilana ilişkin detaylı bilgilere ‘https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar/’ adresinden ulaşılabilir. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir