3 çocuk annesi kadını öldüren sanığa müebbet hapis cezası

Esenyurt’taki bir parkta, 3 çocuk annesi Meryem Yılmaz’ı kesici aletle öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan fail, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bakırköy 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Erdal Dönmez, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Maktul Meryem Yılmaz’ın ailesi ve taraf avukatları ile Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği avukatı da duruşmada hazır bulundu.

Söz alan müşteki avukatı Arzu Sena Topuz, vücuttaki yara sayısının çokluğu ve isabet yerlerinin dikkate alınması durumunda kastın yoğunluğunun ortaya çıkacağını savunarak, sanığın canavarca hisle kasten öldürme suçundan cezalandırılmasını talep etti.

AA’nın aktardığına göre, sanık avukatı Utku Özşekerci ise olayda tasarlama olmadığını öne sürerek, haksız tahrik indirimleri uygulanması gerektiğini belirtti.

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği avukatı Begüm Osma da “Meryem Yılmaz 16 yerinden bıçaklanarak öldürülmüştür. Canavarca hisle sanık eylemini gerçekleştirmiştir. Yılmaz’ın telefon mesaj içerikleri de sanığın tasarlayarak üzerine atılı suçu işlediğini göstermektedir. Tüm bu haller dikkate alınarak sanığın nitelikli kasten öldürme suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Son sözü sorulan sanık Dönmez, “Yaptığım suçtan pişmanım” savunmasını yaptı.

Mahkeme heyeti, sanık Erdal Dönmez’in ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir