Windows 11 bilgisayarlarda mobil erişim noktası nasıl oluşturulur?

Windows 11‘de bilgisayarınızı bir mobil erişim noktasına dönüştürmek oldukça basittir ve bu, internet bağlantınızı diğer cihazlarla kablosuz olarak paylaşmak için kullanışlı bir yöntemdir. Peki Windows 11 bilgisayarlarda mobil erişim noktası nasıl oluşturulur?

WINDOWS 11 BILGISAYARLARDA MOBİL ERİŞİM NOKTASI NASIL OLUŞTURULUR?

 1. Ayarlar’a Erişim:

 2. Ağ ve Güvenlik Ayarlarına Gidin:

 3. Mobil Erişim Noktası Ayarlarına Erişin:

 4. İnternet Bağlantısını Paylaşım Seçeneğini Belirleyin:

  • İnternet bağlantınızı paylaşmak istediğiniz bağlantıyı belirlemek için “İnternet bağlantımı paylaş” (Share my Internet connection) seçeneği yanındaki açılır menüyü kullanın.

  (Bazı kullanıcılar, ayrıca “Üzerinde Paylaş” (Share over) seçeneğini görebilir ve bu seçenek, Bluetooth veya WiFi üzerinden bağlantıyı nasıl paylaşmak istediğinizi belirlemenize olanak tanır.)

 5. Mobil Erişim Noktası Ayarlarını Düzenleyin:

 6. Ağ Bilgilerini Ayarlayın:

  • Açılan düzenleme penceresinde, oluşturduğunuz ağ için bir ad (Network name), bir ağ parolası (Network password) belirleyin ve bir ağ bandı (2.4GHz, 5GHz veya varsayılan) seçin.
 7. Ayarları Kaydedin:

 8. Mobil Erişim Noktasını Etkinleştirin:

  • Şimdi “Mobil Erişim Noktası” yanındaki Açık/Kapalı geçiş anahtarını Açık konumuna getirin.
 9. Güç Tasarrufu Seçenekleri (İsteğe Bağlı):

  • Varsayılan olarak, başka bir güç tasarrufu seçeneği mevcut olabilir. Dilerseniz bunu “Kapalı” konumuna getirebilirsiniz.

Bu adımları takip ederek, Windows 11 bilgisayarınızı bir mobil erişim noktasına dönüştürebilir ve başka cihazlarınızla kablosuz olarak internet bağlantısını paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir