Netflix Film Önerileri 2024: En İyi, Sürükleyici, Komedi, Aksiyon, Korku, Gerilim Netflix Film Önerileri

Dünya genelinde 200 milyona yakın abone sayısına ulaşan Netflix içeriklerine de her geçen gün yenisini katmaya devam ediyor. 198 ülkede faaliyet gösteren aboneliğe dayalı dizi film içerik platformu Netflix yapımları ile IMDb listelerinde de yukarı tırmanıyor. Netflix platformunda yerli-yabancı komedi, aksiyon, macera, korku, gerilim, romantik, belgesel, bilim-kurgu, animasyon türünde yüzlerce içerik bulunuyor.

Yerli ve Yabancı Netflix Film Önerileri 2024

Oksijen

Alexandre Aja’nın yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği Oksijen, 2021 tarihli Fransız bilim kurgu-gerilim filmidir. Genç bir kadının tıbbi kriyojenik ünitede uyanmasıyla başlayan film genç kadın, kim olduğunu veya oraya nasıl geldiğini hatırlamamaktadır. Yaşananlara anlam vermeye çalışan kadın hayatta kalabilmek için odadan çıkmanın yolunu bulmak için çabalar.

Çernobil 1986

Ukrayna’sında Çernobil nükleer santralinde patlamasında bir itfaiyecinin yaşadıklarını konu alan Çernobil 1986’un yönetmenliğini ve başrolünü Danila Kozlovsky üstleniyor. İzini kaybettiği eski sevgilisi ile yeniden buluşan Alexey itfaiyecilikten emekli olarak yeni bir hayata başlamak ister. Ancak o esnada Çernobil felaketinin ortaya çıkmasıyla Alexey tehlikeli bör görev üstlenir.

Nöbetçi

Fransız yapımı film ateş hattındaki travmatik bir görevin ardından eve gönderilen iyi eğitimli bir Fransız asker, kız kardeşine saldıran adamı yakalamak için ölümcül yeteneklerini kullanır. Suriye’de yaşadığı savaş travmasından sonra Nice’e, Sentinel Operasyonu’nda görev almak üzere atanan Klara kız kardeşine yapılanların intikamını almak için acımasız bir ava çıkar.

Donma Noktası

İspanyol yapımı Donma Noktası filminin yönetmen koltuğunda Lluís Quílez yer alıyor. Görevli olduğu mahkum nakil aracı saldırıya uğrayınca bir polis memuru, dondurucu soğukla baş etmeye çalışırken içerideki ve dışarıdakilerle de ölüm kalım savaşı verecektir. Hapishane aracı ıssız bir yolda saldırıya uğrar ve sıfırın altında soğukla yaşam mücadelesi veren polis memurunun hikayesi ele alınır. Hayatta kalmayı başaran polis memuru Martin, kabinin içinde barikat kurmayı başarır ancak mahkumlar onu bitirip kaçmanın bir yolunu ararlar.

Outside the Wire

Amerikan yapımı Outside the Wire insansız hava aracı pilotunun önemli bir görevini ele alıyor. Bir İHA pilotu olan Harp tehlikeli bir bölgeye gönderilir. Harp’ın burada kıyamete neden olabilecek bir cihazı bulması istenir. Bir andoid subay ile birlikte çalışan Harp’ın cihazı yanlış kişilerin eline geçmeden bulması gerekmektedir. Filmin yönetmen koltuğunda Mikael Hafstrom otururken başrol kadrosu ise Anthony Mackie, Damson Idris, Emily Beecham gibi isimlerden oluşuyor.

Kağıttan Hayatlar

Can Ulkay’ın yönetmen koltuğunda yer alan Kağıttan Hayatlar filminin başrollerini Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul’un paylaştığı Türk yapımı dram filmidir. Kağıt toplayarak geçimini sağlayan genç bir çocuk olan Mehmet’in hikayesini ele alınır. Mehmet’in Ali adında 8 yaşındaki bir çocukla tanışmasıyla yaşamı bambaşka bir hal alır. Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışan Mehmet, bu sırada küçük çocukla arasında farklı bir bağ kurar.

Her Şey Yok Olur

Hudson Vadisi’ndeki tarihi bir kasabaya taşınan çiftin konusunu ele alan Her Şey Yok Olur filminin yönetmen koltuğunda Shari Springer Berman ve Robert Pulcini oturuyor. Başrolde Oscar adaylığı elde eden Amanda Seyfried yer alıyor. Manhattan’dan taşınan çift evlilikleri ile ilgili uğursuz bir gerçeği keşfeder.

Space Sweepers

Song Joong-ki, Kim Tae-ri, Jin Seon-kyu ve Yoo Hae-jin’in başrollerini paylaştığı bilim-kurgu türündeki Space Sweepers bir uzay gemisinde yer alan mürettebatın etrafında dönmektedir. Güney Kore yapımı olan bu filmde Tae-Ho (Song Joong-Ki) para için her türlü işi yapmasına rağmen maddi durumu kötü olan bir pilottur. Sun-Jang (Kim Tae-Ri) tarafından yönetilen ve uzay çöplerini toplayarak geçimlerini sağlayan bir uzay gemisinin pilotu olarak çalışmaya başlar. Ancak bir gün, karşılarına tüm evrenin yakalamak istedikleri robot çıkar.

Army of the Dead

Zombi istilası sırasında Las Vegas’ta bir kumarhaneyi soymayı planlayan paralı asker ekibinin hikayesini konu alan filmin yönetmen koltuğunda Zack Snyder yer alıyor. Amerikan yapımı filmde ekip, karantina bölgesine girmeye cesaret ederek gelmiş geçmiş en büyük soygunu gerçekleştirmeye çalışır.

The Dig

İngiliz yapımı The Dig küçük oğluyla birlikte büyük bir malikanede yaşayan zengin bir dulun hikayesini ele alıyor. Dul olan Edith Pretty, İkinci Dünya savaşının yaklaştığı dönemde, arazisindeki mezar höyüklerinde kazı yapılmasını ister. Bunun için Basil Brown adında bir arkeologla tanışır ve çok geçmeden kazı sırasında insanlık tarihini etkileyecek bir keşif yaparlar. Konusunu İkinci Dünya Savaşı öncesinde gerçek bir olaydan alan filmin yönetmen koltuğunda ise Simon Stone yer almaktadır.

Geçen Yaz

Ozan Açıktan’ın yönettiği Geçen Yaz’ın başrollerinde Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer yer alıyor. 16 yaşındaki Deniz’in ailesinin yazlığına gitmesiyle gönlünü Aslı adında genç bir kıza kaptırır. Aslı ile yakınlık kurmaya çalışan Deniz, bu sırada yakışıklı bir genç olan Burak’ın da Aslı’dan hoşlandığını fark eder. Seyirlerini Türkiye’nin 1996 yılına götüren film yazlıkta geçen romantik bir hikayeyi anlatıyor.

Awake

Küresel bir felaketin tüm elektronik cihazlar bozulur. Ayrıca tüm insanlık artık uyuyamaz hale gelir. Sorunlu bir geçmişe sahip olan eski asker Jill, meydana gelen bu durumu düzeltebilecek bir anahtara sahip olan tek kişidir. Ancak bu sırada uyuyamayan insanlar akıl sağlığını kaybetmeye ve birbirlerini öldürmeye başlarlar. ABD yapımı bu filmin yönetmen koltuğunda Mark Raso yer alırken başrollerde Gina Rodriguez, Jennifer Jason Leigh, Barry Pepper yer alıyor.

Bird Box

Bird Box 2018 ABD yapımı kıyamet sonrası korku-gerilim filmidir. Yönetmenliğini Susanne Bier’ın üstlendiği yapımın olay örgüsü Josh Malerman’in 2014 tarihli romanına dayanmaktadır. Malorie adlı bir kadın (Sandra Bullock) ile iki çocuğun doğaüstü yaratıklara karşı verdiği yaşam savaşını konu almaktadır.

Hustle

Hustle, Taylor Materne ve Will Fetters’ın senaryosundan Jeremiah Zagar tarafından yönetilen bir 2022 Amerikan spor komedi-drama filmi. Filmde Adam Sandler, İspanya’da ham ama yetenekli bir oyuncu keşfeden ve onu NBA taslağına hazırlamaya çalışan bir NBA izci olarak rol alıyor.

The Gray Man

The Gray Man, Mark Greaney’ın aynı adlı 2009 romanına dayanan, Christopher Markus ve Stephen McFeely ile birlikte yazılan bir senaryodan, Mike Larocca ile birlikte filmin yapımcılığını üstlenen Anthony ve Joe Russo tarafından yönetilen, Amerikan aksiyon gerilim filmi. Kardeşlerin şirketi AGBO tarafından üretilen film, romana dayanan yeni geliştirilen bir seriye başladı ve başrollerde Ryan Gosling, Chris Evans ve Dhanush yer aldı.

Kıdemli bir CIA ajanı olan Court Gentry, kendi teşkilatı tarafından ihanete uğrar ve onu kaçak olmaya zorlar. Teşkilattaki eski bir meslektaşı olan Lloyd Hansen, onu yakalaması için gönderilir

Sen Yaşamaya Bak

Sen Yaşamaya Bak, TAFF Pictures imzalı, 21 Mart 2022 tarihinde Netflix’te yayınlanan, yönetmenliğini Hakan Kırvavaç’ın üstlendiği, senaryosunu Hakan Bonomo’un yazdığı, başrollerini Kaan Urgancıoğlu ve Aslı Enver’in paylaştığı dram türündeki Türk filmi.

Melisa ve oğlu Can tek başlarına yaşayan bir anne oğuldur. Melisa, hayattaki biricik hazinesi Can’ı bir başına büyüten, bekar ve sorumluluk sahibi bir kadındır. Melisa’nın sağlığı hakkında alacağı bir haber ise yolunda giden hayatlarını alt üst edecektir. Melisa, hasta olduğunu ve 5 aylık bir ömrü kaldığını öğrenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir